czwartek, czerwiec 27, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 05/2019

Okladka PI 05 2019 internet

Warto wiedzieć

Xylem otworzył nowy obiekt w Warszawie
Xylem Inc., międzynarodowa firma z branży technologii wodnych, otworzyła w marcu w Warszawie nowy obiekt komercyjny o powierzchni 1100 m2. Nowy zakład, obejmujący przestrzeń biurową, węzeł serwisowy oraz magazyn, zwiększa całkowitą wartość inwestycji Xylem w Polsce do ponad 67 milionów złotych. W nadchodzących miesiącach będzie kontynuowana rekrutacja do obiektu, w którym pracuje obecnie 45 osób. Spółka chce zwiększyć swój potencjał w zakresie sprzedaży, marketingu i rozwoju działalności.

Produkty i usługi firmy służą do transportu, oczyszczania, analizowania, monitorowania i przywracania wody w kontekście usług komunalnych, przemysłu oraz budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Xylem ma także ofertę w zakresie inteligentnych pomiarów, technologii sieciowych oraz zaawansowanych infrastrukturalnych rozwiązań analitycznych dla sieci wodociągowych, elektrycznych i gazowniczych. Wspiera klientów w wyzwaniach pojawiających się w zakresie całego cyklu funkcjonowania wody – od pobrania, przez oczyszczanie, aż po jej transport, wykorzystanie oraz ponowne zastosowanie lub uwolnienie – będąc w kontakcie ze wszystkimi segmentami rynku, w których występuje zapotrzebowanie na wodę, począwszy od wiodących polskich firm z branży żywności i napojów, którym oferuje rozwiązania przemysłowe, po przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, w tym Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim.


www.xylem.com


94

Geberit inauguruje program „Strażnicy rzek"
Program powstał we współpracy z WWF, żeby chronić skarby polskiej i europejskiej przyrody – polskie rzeki, które dają nam wodę, jedzenie, nawadniają pola, są miejscem wypoczynku oraz schronieniem dla tysięcy gatunków zwierząt i roślin. Celem programu „Strażnicy Rzek" jest ochrona polskich rzek, by i w przyszłości pozostały piękne i naturalne. – W sercu wszystkiego, co robimy, jest woda. Wiemy, jak ważna jest w codziennym życiu, jak ograniczone są jej zasoby i zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o nie – podkreślają przedstawiciele firmy. – Dlatego nawiązaliśmy partnerstwo z WWF. Chcemy pomóc chronić polskie rzeki, które służą także nam, pomóc zachować ich unikatowe piękno, florę i faunę, żeby cieszyć się nimi i czerpać z nich mogły także przyszłe pokolenia.

95Firma prosi o kontakt wszystkich zainteresowanych tematem: – Ty też możesz zostać Strażnikiem Rzek. Wystarczy, że pomożesz nam odkrywać i monitorować rzeki: robić zdjęcia, obserwować zmiany i informować o nich. Możesz wesprzeć nas w ich sprzątaniu i powstrzymywaniu szkodliwych mian. Możesz też wspierać nas „sprzed komputera", na przykład podpisując petycje.


www.geberit.pl


Innowacyjność w wodociągach i kanalizacji
W dniach 22-23 marca 2018 roku w Warszawie na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry" odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Innowacyjność w wodociągach i kanalizacji". Organizatorem wydarzenia było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. W trakcie tegorocznych obrad przedstawiono doświadczenia przedsiębiorstw wodociągowych oraz wyniki badań naukowych z zakresu innowacyjnych rozwiązań technicznych, organizacyjnych, produktowych i prawnych. Podczas sympozjum wygłoszone zostały wykłady dotyczące m.in.:

  • perspektyw zbiorowego zaopatrzenia w wodę i oczyszczania ścieków w świetle nowych przepisów prawnych;
  • odprowadzania i zagospodarowania wód opadowych;
  • innowacyjnego rozwiązania w zakresie uzdatniania wody, oczyszczania ścieków i gospodarki osadowej;
  • efektywności energetycznej w wodociągach i kanalizacji;
  • bezpieczeństwa w zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków na terenie obszarów miejskich oraz ryzyka w tych procesach;
  • współpracy z jednostkami naukowymi oraz własnej działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw wodociągowych;
  • innowacyjnych rozwiązań w projektowaniu, eksploatacji i wykonawstwie systemów dystrybucji wody i systemów kanalizacyjnych.

Kongres jest jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, skupiających przedstawicieli środowiska naukowego, kadry menedżerskiej oraz reprezentantów międzynarodowych instytucji.

źródło: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A

 97


98

„Konsumencki Lider Jakości" dla Junkers-Bosch
Wyróżnienie w kategorii „Urządzenia i Systemy Grzewcze" Junkers-Bosch otrzymał tytuł „Konsumencki Lider Jakości 2018", przyznawany na podstawie analizy wyników badań konsumenckich. Polscy konsumenci docenili wysoką jakość urządzeń i systemów grzewczych firmy. KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2018 to ogólnopolski, promocyjny program konsumencki, prowadzony przez Redakcję Strefy Gospodarki, ogólnopolskiego, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną. Jego celem jest wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, marek i firm dostępnych oraz funkcjonujących na polskim rynku.

www.bosch.pl

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem