piątek, listopad 16, 2018

    Najnowsze wydanie


    PI 3/2018

okładka PI3

 

Odprowadzanie skroplin z kotłów według SFA

poczatek kotlyWszyscy wiemy, jak wiele problemów może sprawiać odprowadzanie kondensatu z kotła, zwłaszcza gdy instalacja kanalizacyjna znajduje się powyżej kotłowni. Również bezpośrednie odprowadzanie go do przydomowych oczyszczalni ścieków nie jest obojętne dla pracy tych urządzeń.

Rozwój techniki kondensacyjnej spowodował, że wielu inwestorów modernizuje swoje kotłownie, instalując kotły kondensacyjne. O ile wymiana samego kotła nie jest niczym skomplikowanym, to problemy mogą się ujawnić podczas pracy nowego urządzenia, a generować je będzie wytwarzany przez nie kondensat. Dlatego też francuska firma SFA proponuje pięć modeli urządzeń odpowiedzialnych za przepompowywanie skroplin z kotłów kondensacyjnych. Są to Sanicondens: Mini, Plus, Pro i Best oraz neutralizator skroplin Sanineutral.

Sanicondens Mini, Plus, Pro i Best

Zdarza się, że piony kanalizacyjne są oddalone od kotła i odprowadzanie skroplin w sposób grawitacyjny nie jest możliwe. Częstym przypadkiem jest także instalacja kotła w piwnicy, podczas gdy instalacja wodno-kanalizacyjna znajduje się powyżej. Wówczas urządzenia z serii Sanicondens są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kotłowni. Podłączenie ich do kotła kondensacyjnego jest bardzo proste i szybkie.

Pompy Sanicondens rozwiązują problem odprowadzenia skroplin z kotłów kondensacyjnych, umożliwiając sprawne przetłaczanie kondensatu cienkimi rurkami zarówno w pionie, jak i poziomie do oddalonych pionów kanalizacyjnych. Co więcej: zapewniają prawidłowe funkcjonowanie urządzeń grzewczych bez kosztownych i pracochłonnych prac adaptacyjnych. Ma to ogromne znaczenie dla inwestora, gdyż pozwala mu na modernizację kotłowni w sposób prosty, tani i mało inwazyjny.

zdjevie 1

 

Sanicondens Mini jest najmniejszym urządzeniem (moc 35 W) i przepompowuje skropliny do wysokości 2 m i na odległość do 20 m.

Sanicondens Plus to większa i mocniejsza pompa o mocy 60 W, pozwalająca na przetłacza- nie kondensatu 4,5 m w górę i do 50 m w poziomie. Można podłączyć do niej alarm dźwiękowy lub wizualny.
Nowością w ofercie SFA jest natomiast Sanicondens Pro – urządzenie o nowej konstrukcji i zwiększonym do 2 l zbiorniku na kondensat. Parametry tłoczenia ma takie jak model Plus, ale wydajność to 345 l/h.
Z kolei Sanicondens Best to pompa o mocy 60 W (model Sanicondens Plus), zaopatrzona w neutralizator skroplin, czyli pojemnik wypełniony specjalnymi granulkami (czynnik zobojętniający – węglan wapnia i magnezu). Pompa przetłacza kondensat do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie. Kwaśny kondensat przechodzi przez czynnik zobojętniający i dalej tłoczony jest z neutralnym PH. Dzięki czterem wejściom urządzenie przystosowuje się do każdego typu instalacji. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V).

zdjecie 3

Sanineutral

Sanineutral służy do eliminacji kwaśnego odczynu kondensatu przed jego odprowadzeniem do kanalizacji, szamba lub oczyszczalni ścieków. Działa na zasadzie grawitacyjnego przepuszczenia skroplin przez złoże neutralizujące bez użycia pompy. Może być stosowany razem z pompami Sanicondens Mini, Plus i Pro.

! Wszystkie urządzenia produkowane są w fabrykach SFA we Francji, co gwarantuje ich najwyższą jakość potwierdzoną przez ISO 9001 AFAQ. Na terenie Polski działa sieć 55 punktów serwisowych (szczegóły na www.sfapoland.pl).

zdjecir2

 

Źródło: SFA Poland Sp. z o. o.

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem