piątek, listopad 16, 2018

    Najnowsze wydanie


    PI 3/2018

okładka PI3

 

Nowe ogrzewacze STIEBEL ELTRON Seria PSH…Classic P

classic pocztekSeria PSH 50-200 Classic P to elektryczne, ciśnieniowe, energooszczędne ogrzewacze pojemnościowe do indywidualnego lub grupowego przygotowania c.w.u. Urządzenia ze względu na wyróżniającą się estetykę, idealnie sprawdzą się nie tylko w domkach letniskowych, budynkach gospodarczych i przemysłowych czy obiektach inwestycyjnych, ale również w eleganckich łazienkach.

Ogrzewacze wody PSH…Classic P są przystosowane do zasilania jednego lub kilku punktów czerpalnych wody i dostępne w szerokim wachlarzu pojemności: od 50 do 200 l. Moc przyłączeniowa to 1,8 kW, a zużycie energii na podtrzymanie temperaclassic 1tury 65°C/24h wynosi tylko 0,96 kWh dla pojemności 50 l. Pojemnościowe ogrzewacze PSH…Classic P można dobrać w zależności od potrzeb, a także liczby oraz rodzaju punktów poboru wody (rys. 1). W przypadku grupowego (poziomego) przygotowania c.w.u. woda podgrzewana jest w jednym miejscu i przewodami hydraulicznymi rozprowadzona do kilku punktów odbioru (rys. 2). Takie rozwiązanie jest ekonomiczne pod warunkiem, że punkty czerpalne znajdują się w niewielkiej odległości od ogrzewacza oraz są rozplanowane na tym samym poziomie.

W zależności od potrzeb możliwe jest płynne, bezstopniowe ustawienie temperatury wody w zakresie od 30 do 70°C. Urządzenie ogrzewa wodę, gdy temperatura spadnie poniżej wartości zadanej. Termostat fabrycznie jest ustawiony na 60°C.

Ogrzewacze są montowane w pionie, a prosty montaż jest gwarantowany przez uniwersalny uchwyt ścienny. W zestawie znajduje się również zawór bezpieczeństwa i przewód elektryczny z wtyczką ze stykiem uziemiającym.

Zabezpieczenie antykorozyjne. Z powodu stałego kontaktu z wodą każdy ogrzewacz powinien być odporny na korozję. W przypadku modeli PSH…Classic P zbiornik jest dwustronnie emaliowany syntetycznym szkliwem o specjalnym składzie CoPro. STIEBEL ELTRON jest pierwszą firmą w Europie, która została wyróżniona za znakomitą jakość produktów przez Europejską Izbę Producentów Emalii (European Enamel Authority – EEA).
Wszystkie modele wyposażono w anodę magnezową, która chroni wewnętrzną powłokę zbiornika przed korozją, co zapewnia jego wyjątkowo długą żywotność. Zewnętrzna obudowa PSH… Classic P jest natomiast wykonywana z lakierowanej blachy stalowej. Barwa zewnętrznego płaszcza nadaje się również do stosowania na zewnątrz i ma zwiększoną odporność na działanie światła, wilgoci i innych czynników środowiskowych.

Trwała izolacja. W PSH… Classic P zastosowano wysokiej jakości izolację cieplną z twardej pianki poliuretanowej. Wyjątkowo szczelna, bezmostkowa izolacja termiczna zbiorników powstaje w procesie wtryskiwania gęstej pianki poliuretanowej do zamkniętej formy ciśnieniowej. W wyniku tego powstaje izolacja o dużej gęstości, szczelnie przylegająca do zasobnika i pozbawiona mostków termicznych. Warstwa izolacyjna ma takie same, najwyższe parametry dla każdego pojedynczego ogrzewacza. Nie ma możliwości odchyłek ze względu na niedokładności wykonania lub montażu warstwy izolacyjnej, jak w przypadku innych technologii.

Inwestycja na lata. Pojemnościowy ogrzewacz wody to zakup, który z założenia ma służyć przez długi czas. Warto więc upewnić się, że wybrany produkt jest najwyższej jakości. Estetyczny wygląd, świetna jakość i izolacja zbiorników, duży zakres dostępnych pojemności ogrzewaczy PSH…Classic P to ciekawa i przystępna cenowo propozycja. Najwyższej klasy materiały oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwolą w pełni cieszyć się komfortem, a przy tym ograniczyć zużycie energii elektrycznej.

classic 2

 

Więcej informacji na www.ogrzewaczewody.pl

Źródło: STIEBEL ELTRON

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem