Drukuj
Nadrzędna kategoria: 00_OLD_WEB

Służy do efektywnego i energooszczędnego ogrzewania powierzchni wielkokubaturowych, takich jak: hale produkcyjne, sportowe, logistyczne, warsztaty oraz otwarte trybuny sportowe. Produkt supraSchwank jest jasnym promiennikiem z najwyższym do tej pory zmierzonym współczynnikiem promieniowania 80% (wyznaczonym według obowiązującej normy PN-EN 419-2). Wartość ta została osiągnięta poprzez unikalną konstrukcję promiennika powstałą na skutek wieloletnich badań i stałego rozwoju produktu i ponad 75-letniego doświadczenia.


Budowa promiennika supraSchwank

Komora mieszania Delta jest opatentowanym rozwiązaniem konstrukcji promiennika, stanowi element obudowy, która wykazuje się trzema znaczącymi zaletami w porównaniu z innymi dostępnymi w handlu promiennikami jasnymi.

1. Podgrzewanie mieszanki gazowo-powietrznej. Wewnętrzna strona komory mieszania Delta tworzy równocześnie przesłonę reflektora. Gorące spaliny omywają reflektor, ogrzewając go, dzięki czemu powstaje przepływ ciepła do komory mieszania. Powoduje on podgrzanie mieszanki gazowo-powietrznej, co poprawia sprawność energetyczną, poprzez wykorzystanie ciepła odpadowego wylatujących spalin.

2. "Efekt inżektora". Różnica temperatury powstająca w komorze mieszania powoduje przepływ mieszanki gazowo-powietrznej. Strumień jest równomiernie i bardzo dobrze wymieszany, co decyduje o znaczącej redukcji emisji szkodliwych związków i zapewnia optymalną wydajność.

3. Poprzez wstępne podgrzanie mieszanki oraz powstałego przepływu na skutek podgrzania spalinami wylotowymi promienniki mogą pracować przy niskim ciśnieniu gazu już od 12 mbar.

Siatka odbijająca promieniowanie. Bezpośrednio pod płytkami palnika jest przymocowana siatka mająca za zadanie zwiększenie efektu promieniowania. Siatka ta działa jak dodatkowy reflektor promieniujący w dwóch kierunkach: płytek i otoczenia. Powoduje to, że promieniowanie emitowane z płytek palnika jest częściowo odbite z powrotem, co powoduje wzrost temperatury płytki i wzrost sprawności radiacyjnej, równocześnie optymalizując proces spalania.

Siatka wykonana jest ze stali chromowoniklowej bezszwowo, z jednego kawałka. Znamienny jest charakterystyczny wzór rozmieszczenia otworów, który został tak dobrany, aby zapewnić możliwość dylatacji cieplnej oraz optymalne odbicie promieniowania specjalnie dla supraSchwank.

Płytki palnika. Jednym z najistotniejszych elementów promiennika jasnego jest specjalnie perforowana ceramiczna płytka palnika, przez którą przepływa mieszanka gazowo-powietrzna i na jej powierzchni spala się. Powierzchnia płytki ma kształt równomiernie i symetrycznie rozłożonych otworów w formie wgłębień, dzięki temu uzyskany jest efekt zwielokrotnienia promieniowania.

Nowa płytka palnikowa ceraSchwank została skonstruowana specjalnie dla supraSchwank. Cechuje się wysoką wydajnością promieniowania oraz niską emisją szkodliwych związków. Płytka ta ma jednorodną ceramiczną strukturę. Jest to bardzo istotne ze względu na bardzo dużą liczbę uruchomień ze stanu zimnego i naprę-żenia cieplne występujące podczas rozgrzewania i chłodzenia płytki. Struktura musi być zwarta i jednolita, tak aby nie powstawały pęknięcia.

Izolacja. SupraSchwank dysponuje w pełni zaizolowanymi reflektorami, ograniczając przepływ ciepła na zewnątrz promiennika, przez co straty są bardzo małe. Wewnątrz promiennika powstaje strumień gorącego gazu, który podnosi temperaturę reflektorów, przez co emituje odebrane od spalin ciepło w postaci promieniowania oraz podnosi temperaturę płytek promieniujących, co powoduje uzyskanie wysokiego współczynnika promieniowania.

Typoszereg supraSchwank to 5 jednostek o mocy od 7,7 kW do 30,8 kW.